خرداد ۰۴, ۱۳۹۸

کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه ها ، کتابی که حتما باید یکبار بخوانیم.

کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه ها ، کتابی که حتما باید یکبار بخوانیم.

کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه ها ، کتابی که حتما باید یکبار بخوانیم.

اولین بار اسم مارک منسون را با مقاله معروف سایت ترجمان شنیدم ، مقاله ایی که منسون در آن اشاره کرده بود که در زندگی چه رنجی را میخواهید تحمل کنید ، اندام متناسب میخواهید ، کسب و کار رویایی خود را میخواهید بسازید ، با دختر مورد علاقه خود میخواهید ازدواج کنید و….اول از همه به این سوال پاسخ دهید که چه رنجی را میخواهید تحمل کنید ؟

نکته جالب این مقاله این بود که منسون عقیده داشت خوشبختی نتیجه تجربه دشواریها و احساسات منفی است ، بعد از یک تجربه سخت احساس خوشبختی هم به سراغ ما خواهد آمد و هرگز خوشبختی را در راحتی و صرفا حال خوب داشتن نمیتوانیم تجربه کنیم.

بعد از این کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه ها را از سایت طاقچه خریداری کردم ، نکات جالب دیگری که در این کتاب ذکر شده بود که در اینجا به بخشی از آن اشاره میکنم :

هرچیزی که به شما احساس خوبی بدهد پتانسیل این را دارد که احساس منفی هم به شما بدهد ، همسر ایده آل شما همان کسی خواهد بود که با او مشاجره خواهید داشت ، شغل رویایی شما همان شغلی خواهد بود که در آن اضطراب و نگرانی را تجربه میکنید.

درد ، اضطراب و ناراحتی لزوما همیشه وضعیتهای ذهنی نامطلوب نیستند ، آنها اغلب نشانگر درد ضروری برای رشد روانی هستند.

مهم است که این حرف را حس کنید که درد و رنج بخشی از فرآیند است ، چون اگر فقط به دنبال سرخوشی پشت سرخوشی باشید تا درد را پنهان کنید ، اگر به افراط در حق به جانبی و تفکر مثبت خیالی ادامه دهید هرگز انگیزه واقعی برای تغییر واقعی را نخواهید داشت.

کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه ها را نشر نوین در کشورمان منتشر کرده است و سایت شهر کتاب آنلاین ،  بصورت فیزیکی و سایت طاقچه بصورت فرمت آنلاین این کتاب را ارائه میکنند.

شخصا اعتقاد دارم هر انسانی این کتاب را باید یکبار در طول زندگی خود مطالعه کند.

خودشناسی

اگر این مطلب برای شما مفید بود آن را بادوستانتان به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

آیتم های مشابه

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *