چکیده کتاب هنر خوب زیستن ، شاهکار جدید رولف دوبلی

چکیده کتاب هنر خوب زیستن ، شاهکار جدید رولف دوبلی

چکیده کتاب هنر خوب زیستن ، شاهکار جدید رولف دوبلی

کتاب هنر خوب زیستن جدیدترین کتاب رولف دوبلی نویسنده کتاب هنر شفاف اندیشیدن است ، رولف دوبلی مطالب و نوشته هایی در کتاب هنر خوب زیستن مطرح کرده که کاملا با پیشفرضهای القا شده از آموزه های قبلی ما متفاوت است. همین کار را در کتاب هنر شفاف اندیشیدن هم صورت داد .

بعنوان مثال یکی از خطاهای فکری که در کتاب هنر شفاف اندیشیدن مطرح کرد توجه به افراد موفق دنیا بود. اگر شما امروز فرد موفقی را در جایگاهی میبینید ، بعنوان مثال کارگردانی که جایزه اسکار گرفته ، ورزشکاری که قهرمان المپیک شده ، شرکتی که با ارائه یک ایده یه یک تجارت و سود و عظیم دست یافته است و یا نویسنده ایی که بخاطر انتشار کتابش میلیون ها دلار سود کرده است ، ما خیلی دوست داریم این افراد موفق را ببینیم اما ، پشت سر این افراد و چهره ها و شرکت های موفق و بزرگ ، ده ها یا صدها نفر دیگر هستند که با شکست مواجه شده اند و ایده های زیبایشان در قبرستان ایده ها جای گرفته است اما ما آنها را نمیبیینم.

هنر خوب زیستن

در اینجا به بخشهایی از کتاب هنر خوب زیستن اشاره میکنیم

فرض کنید در یک کشور فقیر هستید و کیف پولتان گم شده است ،  چند دقیقه بعد کیف خود را پیدا میکنید که فقط پولهای داخل آن گم شده است ،حال آیا پول گمشده را به شکل دزدی ارائه میکنید یا بعنوان مبلغی که به آدمی اهدا کرده اید که احتمالا زندگیش بسیار بدتر از شماست.داشتن یک زندگی خوب تا حد زیادی به تفسیر سازنده از از رخدادها وابسته است

زندگی مانند یک هواپیما یا خودرو است ، ترجیح میدایم اینطور نباشد و همه چیز مطابق برنامه ، بدون نگرانی ، و باب میل ما پیش برود ، اما در واقعیت زندگی ما همواره در معرض تلاطم است ، و ما بخش بزرگی را به مبارزه کردن با بادهای مخالف و نا ملایمتها جوی غیرفابل پیش بینی که سر راه این هواپیما ظاهر میشوند صرف میکنیم. چیزی بعنوان آموزش ایده آل ، طرح کسب و کار بی نقص ، بهترین سبد سهام ، یا مناسب ترین شغل در  جهان نداریم تمام اینها افسانه هستند ، حقیقت این است که شما با یک برنامه یا آمادگی اولیه کارتان را آغاز میکنید و بعد از آن دائما در حال تنظیم و اصلاح وبروز رسانی هستید.

مغزی که از پروسه تصمیم گیری خسته است به مرور به سوی انتخاب راحت ترین گزینه گرایش  پیدا میکند که در اغلب موارد بدترین گزینه است . وقتی پای مسائل مهم به میان می آید انعطاف پذیری یک امتیاز نیست بلکه یک دام است.

تمام آنچیزهایی که از هوانوردی میدانیم ، تمام دستورهایی که در کتابهای قوانین هوانوردی نوشته شده است ، تمام آیین نامه ها را به این خاطر میدانیم که یک نفر در جایی در یک سانحه هوایی مرده است.

ما اغلب دیگران را شفاف تر و واضحتر میبنیم تا خودمان را به همین جهت اغلب از دیگران مایوس میشویم اما به ندرت از خودمان _ بهترین شانس شما داشتن شریک زندگی یا دوستی است که بتوانید به او تکیه کنید و او حقیقت شما را زشت یا زیبا به شما نشان دهد.

واقعیت را بپذیرید بویژه بخشهایی را که از آنها خوشتان نمی آید ممکن است در لحظه اول دردناک باشد اما این کاریست که باید انجام گردد.

بخش بزرگی از یک زندگی خوب تنها به  دوری گزیدن از اشتباهات و خیره سریها وابسته است آنچه زندگی را غنی میسازد چیزهایی نیستند که به آن اضافه میکنید بلکه چیزهایی هستند که از آن حذف میکنید.

اگر آدم موفقی هستید فروتنی پیشه کنید هرچقدر موفقیت شما بزرگتر باشد کمتر باید آن را در بوق و کرنا کنید.

یک تصویر واقعی از خودتان را تنها میتوانید بواسطه فردی که شما را خیلی خوب و از سالها پیش میشناسد و با شما صادق هم است به دست آورید. کسی مانند شریک زندگیتان یا یک دوست صمیمی

بخشی از یک زندگی خوب به مشاهده هرچه واقع بینانه خودمان بازمیگردد ؛، دیدن تناقض ها ، کاستیها ، جنبه های تاریک وجودمان _اگر شما به خودتان واقع بینانه نگاه کنید شانس بسیار بیشتری دارید که به آن کسی تبدیل شوید که خودتان دوست دارید.

اینکه مجبور نباشید در مورد همه چیز و همه کس نظری داشته باشید عمیقا آزادی بخش است و نگران نباشید که بی نظر بودن نشانه ضعف شماست بلکه این نشانه هوش شماست ، آنچه زمانه ما را تهدید میکند انفجار اطلاعات نیست انفجار نظرات است.

هنز خوب زیستن

اگر این مطلب برای شما مفید بود آن را بادوستانتان به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *