لطفا پلهای پشت سر خود را سریع خراب نکنید ( نقدی به آموزه های موفقیت )

لطفا پلهای پشت سر خود را سریع خراب نکنید ( نقدی به آموزه های موفقیت )

لطفا پلهای پشت سر خود را سریع خراب نکنید ( نقدی به آموزه های موفقیت )

جمله ایی که بسیار زیاد در کتابهای موفقیت و انگیزشی گفته شده این است که پلهای پشت سرتان رو خراب کنید و به سمت رویاهایتان حرکت کنید ، جالب است بدانید که اگر زندگی افراد ثروتمند جهان را بررسی کنید همیشه با احتیاط و ریسکهای حساب شده و کوچک رشد و پیشرفت داشته اند.

وارن بافت که سومین ثروتمند جهان هست شعار معروفی دارد که میگوید هرگز با هر دوپا عمق یک رودخانه را اندازه نگیرید . ( اشاره به احتیاط و حساب شده عمل کردن )

استیو جابز زمانیکه کار خودش را شروع کرد از یک گاراژ اپل را راه اندازی کرد و بلندپروازیهای عجیب و غریب برای راه اندازی کارش در یک مکان خاص و پر از جلوه نداشت

بیل گیتس در واقعیت از دانشگاه مرخصی گرفت در حالیکه خیلی از کتابها بیان کرده اند که او انصراف داد _ هرگز اینگونه نبوده _ این حکایتییت که کتابها و قصه به ذهن ما وارد میکنند و  بی حساب مردم را به این سمت تشویق میکنند که با تصمیمات هیجانی و احساسی بدون توجه به شرایط زندگیشان همه پلهای پشت سرشان را خراب کنند.

واقع بین بودن و زندگی در دنیای واقعیت با زندگی بر طبق کتابهای موفقیت و کتابهای انگیزشی تفاوت دارد

اگر قرار است ریسک کنیم و بترسیم و به سمت ریسک کردن حرکت کنیم ، ریسک حساب شده با کمترین ضرر و بیشترین منفعت را باید لحاظ کنیم.

هیچ سرمایه گذار حرفه ایی روی موضوعی ۵۰ _ ۵۰ نمیاد سرمایش ریسک کنه _ اینکه میگن برو به سمت ترسهات _ به سمت ترسهای حساب شده و درست باید رفت نه اینکه بی حساب به طرف ترسهامون بریم و شکستی بخوریم که زندگیمون بر باد بره و همه سرمایمون از دست بدیم.

.

روانشناس

.

.

اگر این مطلب برای شما مفید بود آن را بادوستانتان به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *