لطفا پلهای پشت سر خود را سریع خراب نکنید ( نقدی به آموزه های موفقیت )

لطفا پلهای پشت سر خود را سریع خراب نکنید ( نقدی به آموزه های موفقیت )

لطفا پلهای پشت سر خود را سریع خراب نکنید ( نقدی به آموزه های موفقیت )

جمله ایی که بسیار زیاد در کتابهای موفقیت و انگیزشی گفته شده این است که پلهای پشت سرتان رو خراب کنید و به سمت رویاهایتان حرکت کنید ، جالب است بدانید که اگر زندگی افراد ثروتمند جهان را بررسی کنید همیشه با احتیاط و ریسکهای حساب شده و کوچک رشد و پیشرفت داشته اند.

وارن بافت که سومین ثروتمند جهان هست شعار معروفی دارد که میگوید هرگز با هر دوپا عمق یک رودخانه را اندازه نگیرید . ( اشاره به احتیاط و حساب شده عمل کردن )

استیو جابز زمانیکه کار خودش را شروع کرد از یک گاراژ اپل را راه اندازی کرد و بلندپروازیهای عجیب و غریب برای راه اندازی کارش در یک مکان خاص و پر از جلوه نداشت

بیل گیتس در واقعیت از دانشگاه مرخصی گرفت در حالیکه خیلی از کتابها بیان کرده اند که او انصراف داد _ هرگز اینگونه نبوده _ این حکایتییت که کتابها و قصه به ذهن ما وارد میکنند و  بی حساب مردم را به این سمت تشویق میکنند که با تصمیمات هیجانی و احساسی بدون توجه به شرایط زندگیشان همه پلهای پشت سرشان را خراب کنند.

واقع بین بودن و زندگی در دنیای واقعیت با زندگی بر طبق کتابهای موفقیت و کتابهای انگیزشی تفاوت دارد

اگر قرار است ریسک کنیم و بترسیم و به سمت ریسک کردن حرکت کنیم ، ریسک حساب شده با کمترین ضرر و بیشترین منفعت را باید لحاظ کنیم.

هیچ سرمایه گذار حرفه ایی روی موضوعی ۵۰ _ ۵۰ نمیاد سرمایش ریسک کنه _ اینکه میگن برو به سمت ترسهات _ به سمت ترسهای حساب شده و درست باید رفت نه اینکه بی حساب به طرف ترسهامون بریم و شکستی بخوریم که زندگیمون بر باد بره و همه سرمایمون از دست بدیم.

.

روانشناس

.

.

اگر این مطلب برای شما مفید بود آن را بادوستانتان به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

آیتم های مشابه

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *