مرداد ۲۸, ۱۳۹۸

سازگاری و زندگی با دیگران موضوعیست ورای موفقیت و شهرت و تحصیلات

سازگاری و زندگی با دیگران موضوعیست ورای موفقیت و شهرت و تحصیلات

سازگاری و زندگی با دیگران موضوعیست ورای موفقیت و شهرت

.

سازگاری ، زندگی کردن و کنار آمدن با آدمها موضوعیست ورای شهرت و موفقیت و ثروت و هوش ومدرک

و خیلیها که هیچ عنوان و موفقیت خاصی ندارند زندگی کردن با دیگران و سازگاری با آنها را خوب بلدند.

برخی هم هستند که همین موفقیتهای بیش از حد و توانمندیهای بیش از حدشان آنها را دچار شخصیتی میکند که از حالت آدم عادی و طبیعی خارج شده و اصلا نمیشود با این اشخاص زیر یک سقف سازگاری داشت.

سازگاری

اینکه شما فرد موفق و مشهور و ثروتمندی باشید دلیلی نیست که فردی باشید که بتوان در کنار شما زندگی خوبی داشت.

بسیارهستند دختران و پسران توانمند و موفق و باهوشی که در حیطه کاری خود بسیار موفق اند و مشهور ولی هیچ انسانی نمیتواند با این اشخاص زندگی مسالمت آمیزی داشته باشد.

شاید یکی از دلایل ناسازگاری برخی از این اشخاص ، خودشیفتگی و نگاه بالا به پایین آنها بخاطر موفقیتهای و توانمندیهاشان به دیگران است.

سازگاری

اگر تحمل و ظرفیت هوش و توانایی بالا یا موفقیتهای خود را نداشته باشیم سایر افراد معمولی جامعه را افرادی بی ارزش و ناچیز حساب خواهیم کرد و این تله بزرگیست که گریبان بسیاری از افراد خاص و موفق در یک حوزه را خواهد گرفت.

یکی از آشنایان سالهاست در یکی از پستهای مدیریتی کشور کار کرده است، زمانی از او پرسیدم که رمز موفقیت شما که مدیر قابل و خوشنامی در حوزه کاری خود هستید چیست ؟ پاسخ داد مدیریت یعنی بتوانی با نقاط مثبت افراد و همکاران خود کار کنی و سعی کنی نقاط منفی این اشخاص کنترل شده و بالا نیاید. و اگر این مهارت را مدیر نداشته باشد با هیچ فردی نمیتواند کار کند.

سازگاری و تحمل برخی از خصوصیتهای اطرافیان

شاید بتوان سازگاری با دیگران را هم همینگونه نگاه کنیم. تحمل برخی از خصایص طرف مقابل ، و برقراری ارتباط با او به نحوی که نقاط منفی او نمایان نشود و در کنار آن خود ما احساس ارزشمندی داشته باشیم.

بدترین نگاه آنست که تصور کنیم فقط خودمان معیار و ملاک و میزان هستیم و با نگاهی از بالا به پایین به همه ، روابطمان را محدود نماییم یا سایرینی که از ما پایین تر هستند را ناچیز بشماریم و این قطعا نشان دهنده ضعف ما و خلاف ارتباط مناسب و سازگاری با دیگران است.

تمرین مهم دیدن دیگران 

شاید یکی از تمرینات خیلی کاربردی برای اهمیت نقش دیگران در زندگی ما این باشد که گاهی اوقات به افرادی که از ما سطح طبقه اجتماعی یا مالی پایین تری دارند نگاه کنیم . دیدن رفتگری که در کنار پیاده رو مشغول جمع کردن زباله هاست و توجه به او شاید به ما یادآوری کند که دیگران نقش بزرگی در زندگی ما دارند و چقدر برخی از ما با خودمحوری و غرور ، نقش دیگران را نادیده منیگاریم.

نگاه کردن به دیگران و تاثیر نقش آنها در زندگی ما پررنگ تر و تحمل و سازگاری با اطرافیان را بیشتر میسازد.

سازگاری

اگر این مطلب برای شما مفید بود آن را بادوستانتان به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

آیتم های مشابه

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *