مرداد ۲۸, ۱۳۹۸

کار روانشناس گفتن حرفهای کارآمد است نه حرفهای شیک و جذاب و مردم پسند

کار روانشناس گفتن حرفهای کارآمد است نه حرفهای شیک و جذاب و مردم پسند

کار روانشناس گفتن حرفهای کارآمد است نه حرفهای

شیک و جذاب و مردم پسند

روانشناس کارش گفتن کلام درست و کارآمد است نه بیان حرفهای جذاب و شیک و باب میل مراجع ، کار روانشناس القای امید و باورهای واهی و کاذب جهت دلخوش کردن مراجع یا کاسب کاری برای بازگشت او نیست که به دلخوشی او حرفهای قشنگ و زیبا بزند تا باز این مراجع بیاید و به پول پرداخت کند.

روانشناس حرف درست را به مراجع میزند حتی به قیمت اینکه مراجعش به این دلیل که تمایل دارد فقط حرفهای خوب و شادی آور و مثبت بشنود دیگر کارش را با او ادامه ندهد و دیگر قدم در مطب او نگذارد و به سراغ روانشناسی برود که باب دل او صحبت میکند.

روانشناس واقعیتها را به شما نشان میدهد

روانشناس واقعیتهای زندگی و شرایط مراجع رو به او نشان میدهد به او کمک میکند خطاهای فکری و الگوهای اشتباه رفتاری و تصمیم گیری خود را نگاه کند نه اینکه تفکر مثبت کاذب و انگیزشهای واهی به او القا کند .

 

روانشناس

 

امیدواهی و اشتباه به یک فرد دادن یعنی او را به سمت خودفریبی و انکار واقعیت تشویق کنیم .

کار روانشناس این نیست که به شما بگوید همه چیز خوب است و دنیا همیشه به کام شماست و تو هرچه بخواهی میشود و این دنیا فرش قرمز توست و تو فقط کافیست اراده کنی و بخواهی و کائنات و زمین و زمان دست بسته در خدمتگذاری تو حاضر میشوند و تو را به مقصد و مقصود نهایی میرسانند.

کار روانشناس این نیست که به شما بگوید سنگفرش هر خیابان از طلاست _ اتفاقا کار او این است که به شما یادآوری کند که برخی چیزها هم خوب نیست و همه خیابانها هم الزاما از طلا فرش نشده اند و گاهی مین ها و تله هایی طلانما وجود دارند که همه سرمایه تو و زندگیت را برباد میدهند پس باید مراقب باشی.

 

روانشناس

 

 باید مراقب خطای دید خودت در تشخیص این سنگفرشهایی که با خوش خیالی و امیدهای واهی خودت ، بواسطه طرز فکر اشتباه در ذهنت تصور کرده ایی و شب و روز از این طلاهای جادویی تصویرسازی ذهنی هم میکنی باشی !!!!

مراقب اعتماد به نفس کاذبی که بخاطر عبارتهای تاکیدی اشتباه و خوش بینی کاذب داری باشی !!!!

 

همه چیز تفکر مثبت نیست !!!

روانشناس به شما میگوید که اگر قرار بود همه چیز با تفکرمثبت حل شود دیگر مطب روانپزشک و روانشناس در کار نبود _ دیگر افسردگی و اضطرابی در جوامع وجود نداشت و خطای شناختی و رفتار درمانی و شناخت درمانی وجود نداشت و نسخه تفکر مثبت و عبارتهای تأکیدی و تلقین را بعنوان درمان برای همه چیز و همه کس و برای تحول جهانیان صادر میکردند و رشته روانشناسی را به طور کل حذف میکردند.

روانشناس با واقعیتها کار دارد و گاهی واقعیت یعنی درک شرایط و پذیرش محدودیتها و توقف و سکون و ایستایی و یا حرکت به سمت عقب نه تلاش فرسایش وار و بی حساب و کتاب به سمت جلو و باز هم باختن به محاسبات اشتباه خود…

.

علی انصاری

.

.

 

تغییر

.

.

کمال گرایی

.

.

عزت نفس

اگر این مطلب برای شما مفید بود آن را بادوستانتان به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

آیتم های مشابه

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *