مرداد ۲۸, ۱۳۹۸

بخشهایی از کتاب مرداب روح اثر جیمز هالیس

بخشهایی از کتاب مرداب روح اثر جیمز هالیس

بخشهایی از کتاب مرداب روح اثر جیمز هالیس

آیا هدف زندگی رسیدن به شادیست ؟ به راستی چه کسی است که آرزوی داشتن زندگی آرام و شاد نداشته باشد ، کیست که نخواهد در جایی زندگی کند که تا آخر عمر بی دغدغه و رها در آنجا بیاساید و شاد باشد ؟

ولی میدانیم که واقعیت زندگی چنین نیست ، مسیر زندگی ما اغلب اندوه بار و نامعلوم است ، اکثر اوقات با روحیه ایی سرشار از تاریکی ناشی از احساس گناه ، اندوه ، خیانت ، شک ، افسردگی ، خشم و وحشت به سر میبریم.

 

جیمز هالیس

 

مرداب روح به بررسی مردابهایی میپردازد که همه ما در آنها دست و پا زده ایم یا روزی در آن غوطه ور خواهیم شد. این کتاب به جایگاه و نقش تاثیرگذار رنج ها ( مرداب های روح ) در رشد روحی ما اشاره میکند. زیرا دقیقا در مردابهای زندگیست که ما پرده از هدف ، شان و عمیق ترین معنای زندگی بر میداریم.

هیچ کس از اینکه در مردابهای روح بیافتد و در زندگی رنج بکشد معاف نیست ، این واقعیت تلخ و حزن انگیزیست که گریزی از آن نیست.

جیمز هالیس دانش آموخته موسسه روانکاوی یونگ زوریخ به ما میگوید در زندگی به دنبال حالت غیرممکن خوشبختی نگردیم و برای رنج هایی که در زندگی نصیبمان میشود ارزش قائل شویم.

دکتر جیمز هالیس در بخشهای پایانی این کتاب بیان میکند

پیشنهاد سفر برای همه ما وجود دارد هریک از ما مسئولیم تا کامل ترین تجلی ممکن از این رشد فردیت اجباری را به نمایش بگذاریم. در حالیکه باید این کار را آگاهانه و روزانه در هر مورد انجام دهیم، میتوانیم آن را با همراهی فردی درمانگر تسهیل کنیم. برای درمانگر و درمانجو زحمت کشیدن و با تقلا پیش رفتن در مرداب میتواند تجربه ایی فروتنانه و گرانقدر باشد.

یونگ ( کارل گوستاو یونگ ) نوشته است :

هدف اصلی روان درمانی انتقال بیمار به حالت غیرممکن خوشبختی نیست. بلکه باید به او کمک کرد تا در مواجهه با رنج به تغییرناپذیری و شکیبایی فلسفی دست یابد. زندگی برای یافتن کمال و بلوغ خود نیازمند تعادل میان شادی و غم است اما از انجاییکه رنج به شدت ناخوشایند است مردم به طور طبیعی ترجیح میدهند به این موضوع فکر نکنند که ترس و غم تقدیر انسان است

 

حیمز هالیس

( کتاب مرداب روح _ رنجها حرفهای جذابی برای گفتن دارند _ نوشته دکتر جیمز هالیس _ انتشارات بنیاد فرهنگ زندگی )

 

جیمز هالیس

.

.

مشاوره

اگر این مطلب برای شما مفید بود آن را بادوستانتان به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

آیتم های مشابه

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *