بهشت زیرپای مادران است ، مادران گرامی مراقب این پیامها و توقعات ناشی از آن باشید

بهشت زیرپای مادران است ، مادران گرامی مراقب این پیامها و توقعات ناشی از آن باشید

بهشت زیرپای مادران است ، مادران گرامی مراقب این پیامها و توقعات ناشی از آن باشید

بهشت زیر پای مادران است ، باوری که اینقدر مادر را مقدس میکند که هر خواسته و انتظار و توقعی را از مادر میطلبد. بهشت زیر پای مادران است پیامی به مادرها القا میکند که باید هرگونه فداکاری برای فرزند خود داشته باشند و یک مادر همه چیز تمام و کامل باشند که از همه جان و دل خودش را وقف فرزندان و رشد آنها کند .

اگر مادر هستید و در تصور اینکه یک مادر رویایی و ایده آل باشید که همه چیزش را وقف فرزندانش میکند تصور اشتباهی دارید و توقع بیجایی از خودتان ساخته اید. کاری مادری و تربیت فرزندان به اندازه کافی سخت و دشوار است ، همه مادران و همه آنهایی که تجربه مادر بودن را طی کرده اند اگز بتوانند احساسات درون خود را بگویند معترفند که گاهی مادر آنقدر تحت فشار قرار میگیرد که خسته میشود و حتی در اوج خستگی و فشار به ثانیه ایی این فکردر ذهنش  نقش میبندد که چرا بچه دار شدم ؟!!!

واژگان و جملاتی مثل بهشت زیرپای مادران است این توقع را در جامعه ایجاد میکند که یک مادر نباید از مادری کردن خسته شود ، نباید احساسات منفی پیدا کند ، باید تحت هر شرایطی از خودش ، از رفاهش ، از سلامتی و خواب و خوراک خودش بزند و به فرزندان رسیدگی کند ، همیشه باید حوصله بچه ها را داشته باشد ، با هرگریه یا ناله کودک باید به آن رسیدگی کند و با این حساب یک مادر ایده آل آسمانی و مقدس باشد نه یک انسان زمینی که هم خسته میشود ، هم بی حوصله و حتی گاهی اشتباه هم میکند.

مادر هم یک انسان است و باید به خودش اجازه دهد که یک مادر کافی باشد نه یک مادر کامل و بی نقص که همه چیزش را فدای فرزندان کند ، شما مادرید و حتما فرزند خود را دوست دارید ، در این شکی نیست اما این توقع را به دوش خود نیندازید که همیشه ، در همه جا و تحت هر شرایط هرکاری را برای فرزندان خود انجام دهید و هر خواسته او را اجابت کنید. مادر خوب یک مادر کافیست نه یک مادر کامل

اگر این مطلب برای شما مفید بود آن را بادوستانتان به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

آیتم های مشابه

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *