مرداد ۲۸, ۱۳۹۸

برای دریافت آرامش نزد روانشناس نروید

برای دریافت آرامش نزد روانشناس نروید

برای دریافت آرامش نزد روانشناس نروید

اگر برای دریافت آرامش نزد روانشناس میروید ، احتمالا راه را اشتباه رفته اید ، چون روانشناس کارش القای آرامش به مراجع نیست و البته آرامش با امنیت متفاوت است ، برای دریافت انرژی مثبت و شادی و نشاط هم نزد روانشناس نروید ، احتمالا این را هم جایی دیگر خواهید یافت ، جهت کسب تایید هم نزد مشاور و روانشناس نروید ، چون قرار نیست که حتما روانشناس و مشاور من و شما را تایید کند چون او موظف به گفتار درست است نه گفتاری که باب میل ما باشد .

کار روانشناس گفتن حرفهای شیک و زیبا و باب میل ما نیست ، کارش القای انرژی مثبت نیست ، اگر اختلال روان یا اضطرابی نداریم یا افسرده نیستیم و نیاز به درمان بالینی نداریم روانشناس به ما کمک میکند دفاع های روانی خود را کنار بزنیم ، انکارها ، توجیه ها ، خودفریبی ها و فرارهای خود را شناسایی کنیم ، مسئولیت زندگی و تصمیمات و انتخاب هایمان را قبول کنیم ، بخش بالغ شخصیت خود را تقویت کنیم و قبول کنیم که هیچ کس و هیچ چیزی در این جهان به یاری ما نخواهد آمد نه موجود زمینی و نه خدا و نه قوانین ماورایی و کائنات ، مگر اینکه اول خودمان آستین را بالا بزنیم و برای خواسته ها ، اهدافمان و مسئولیت زندگیمان همت کنیم و برخیزیم.

او به ما کمک میکند باورهای مخرب درونمان را بشناسیم ، از خودتخریبی دست برداریم ، الگوهای معیوب فکریمان را بازسازی و اصلاح کنیم و عادتها و رفتارهای جدید را خودمان در خودمان ایجاد کنیم ، بله او به ما کمک میکند که همه این کارها را خودمان برای خودمان انجام دهیم ، این مهم است که بدانیم خود ما هستیم که در نهایت به خودمان کمک میکنیم نه روانشناس به ما 

روانشناس ما که اتفاقا او هم درگیر مشکلات زندگی خودش است و اتفاقا او هم نواقصی در شخصیت و رفتارش شاید داشته باشد و شاید او هم گذشته و خاطرات سختی را سپری کرده باشد ، مثل ما یک انسان است ، هم شامل خوبی و هم بدی ، او هم احساسات و افکار شیطانی ما را گاهی تجربه میکند ، او سوپر من ، ابر انسان یا هرکول نیست که نجات دهنده ما باشد او هم یک انسان زمینی مثل ما و دیگران است

او راهی به ما نشان میدهد که در آن راه خود ما هستیم که مسئولیت قبول میکنیم و به خودمان کمک میکنیم و شفا میابیم ، وقتی که انکارها و خودفریبی ها و دلیل تراشیها و اجتنابها را کنار میزنیم و حاضریم مسئولیت کنار زدن اینها را قبول کنیم و به معنای واقعی و با همه وجود زندگی کنیم ، این راهی که روانشناس به ما نشان میدهد نه تنها آرامش بخش نیست بلکه اضطراب ما را هم برانگیخته میکند و مسئولیت ما را هم بیشتر ، چون به خودآگاهی رسیده ایم و خودآگاهی حق انتخاب برایمان ایجاد میکند .

آرامشپس اگر دنبال آرامش مطلق هستیم بهتر است قید مراجعه به روانشناس را بزنیم ، در غار تنهایی و خلوت و انزوا و با قدم نگذاشتن در جاده زندگی و هیچ کاری نکردن آرامش ابدی را تجربه خواهیم کرد ، آرامشی که پس از مدتی بخاطر آن شاید آرزوی مرگ کنیم چون هیچ کدام از ما طاقت افسردگی و رخوت این آرامش ابدی را نداریم.

اگر این مطلب برای شما مفید بود آن را بادوستانتان به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

آیتم های مشابه

6 دیدگاه

 1. سعیدوکیلیان-

  سلام
  سپاس ازهمراهی ولطف ادامه دارتون.
  مطالب بسیار آموزنده وجذاب هستن.
  درموردمحدودیت ها میشه لطف کنیدومقاله ای ارسال فرمایید.محدودیت ها تاکجاباماهستن واینکه چگونه بایدباهاشون برخوردکنیم که مانع ازپیشرفت مانشوند.
  بازهم ممنون

  پاسخ
 2. کریمی

  سلام
  تبریک میگم آقای انصاری . چقدر ساده و روان مطالب علمی و مفید را مطرح کرده اید. من با اینکه ده ساله کار کلینیکی را بهصورت پاره وقت انجام میدم ولی از مطالب شما خیلی استفاده کردم.
  ان شاء الله که روزبروز موفق تر باشید

  پاسخ
 3. مهتاب محمدی کیوانی

  وب سایت خیلی خوبی دارید . منم دانشجوی ارشد روانشناسی بالینی گرایش خانواده دانشگاه شهیدبهشتی هستم. مطالبتون خیلی بهم انگیزه داد و باعث شد به رشتم جور دیگه ای نگاه کنم. برقرار باشید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *