آبان ۰۱, ۱۳۹۸

انسان معنوی ( یادداشتی از دکتر آبراهام توئرسکی )

انسان معنوی ( یادداشتی از دکتر آبراهام توئرسکی )

انسان معنوی ( یادداشتی از دکتر آبراهام توئرسکی )

انسان به دنبال کسب احساس رضایت است ، به همین جهت شاید تمایل انسان از فرار از ناراحتی و درد طبیعی باشد اما روشن است که مردم داوطلبانه پذیرای برخی ناراحتیها میشوند. مثلا وقتی صبح زود از خواب بیدار میشویم ترجیح و میل طبیعی ما این است که دوباره بخوابیم اما به این ناراحتی بیدار شدن از خواب گردن می نهیم تا به اهداف عالی تر برسیم.

انسان معنوی

دنیای تکنولوژی و عصر جدید باعث شده همه مردم بخواهند سریع به اهداف و خواسته های خود برسند حتی رسیدن به احساس خوشایند هم سرعت یافته است. نمیتوانیم انکار کنیم که الکل و سایر موادی که حال و هوای انسان را تغییر میدهند به سرعت احساس خوشایند را در ما انسانها ایجاد میکنند و تسلی و آرامشی بر احساسات ناخوشایند او مثل اضطراب و افسردگی و تنشهای درونی است.

در این چنین جهانی که به سرعت همه چیز را فراهم میکند همه توقع دارند همه چیز تقریبا سریع و آنی در دسترس آنها قرار گیرد. در این جهان سخت است که به جوانان تفهیم کنید که شما برای رسیدن به اهداف خود باید صبوری پیشه کنید. در خواست برخی از جوانها برای مواد اعتیاد آور مانند مشروب و الکل که رضایت سریع و آنی را برایشان به ارمغان می آورد نیز مطابق با اتفاقاتی است که در جهان اطرافشان روی میدهد.

ویژگی مهم انسان معنوی 

انسان معنوی کسی است که حاضر است از راحتی های شخصی و رضایت جسمانی خود به خاطر رسیدن به اهداف بلندمدت دست بکشد. پرورش دادن این طرز فکر یکی از بهترین راه ها برای این است که از مصرف مواد مخدر ، الکل و….جهت رسیدن سریع به احساس خوشایند جلوگیری کند.

( برگرفته از کتاب انسان معنوی _ آبراهام توئرسکی )

خودشناسی

تغییر

عزت نفس

اگر این مطلب برای شما مفید بود آن را بادوستانتان به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

آیتم های مشابه

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *