همه انسانها اگرها و ایکاشهایی دارند بهتر است از اشتباهات گذشته فقط باید بیاموزیم

همه انسانها اگرها و ایکاشهایی دارند بهتر است از اشتباهات گذشته فقط باید بیاموزیم

همه انسانها اگرها و ایکاش هایی دارند

بهتر است از اشتباهات گذشته فقط باید بیاموزیم

اشتباهات گذشته بخشی از زندگانی ما انسانهاست ، هرکسی به فراخور شرایط و موقعیت زندگیش مجبور به گرفتن تصمیماتی در زندگیش شده که بعدها متوجه شده که این تصمیم اشتباه بزرگی بوده و شاید دیگر کار از کار گذشته باشد و قابل جبران هم نباشد و این بخشی از مسیر زندگیست که شاید بسیاری از ما تجربه کرده باشیم.

این را با قاطعیت به شما میگویم که همه انسانهای این کره خاکی از کوچکترین ها تا بزرگترین و پاکترین و مهربان ترین انسانهای این دنیا ، همگی اشتباهات ، اگرها و ایکاشهایی در زندگی داشته اند که اگر زیاد به آن فکر کنند به این نتیجه میرسند که ایکاش این کار را نکرده بودم یا ایکاش این اشتباه را صورت نداده بودم.

 

اشتباهات

 

پس اگر شما هم از این اگرها و ایکاشها دارید و درگذشته اشتباهاتی داشته اید نگران نباشید شما تنها نیستید و فکر نکنید که شما بدترین اشتباهات را داشته اید همه ما به سهم خودمان اشتباهات بزرگی در گذشته داشته ایم اما تصمیمی که ما در آن روز گرفتیم بهترین تصمیم همان لحظه بوده و ما امروز با عقل و پختگی و دانش امروزمان به اشتباه خود پی بردیم .

 

اشتباهات

 

پس یکبار برای همیشه تکلیف این گذشته را معلوم کنید و بپذیرید که شما هرکاری بوده صورت دادید و هر اشتباهی صورت گرفته در زمان خودش با سطح فکر همان روز شما بوده و امروز شما به مرحله ایی از بلوغ فکری رسیده اید که تصمیم گذشته را اشتباه میدانید و این یعنی رشد و پیشرفت شما.

با احساس گناه ناسالم و سرزنش اشتباه خود ، فقط کودک درون خود را آزار میدهیم و روح و روان خود را خسته و فرسوده میکنیم .

این جمله معروف را بخاطر داشته باشید :

 

اگر عقل امروز را داشتم

اشتباه دیروز را مرتکب نمیشدم

و اگر اشتباه دیروز را مرتکب نمیشدم

عقل امروزم را نداشتم

.

.

مشاوره

.

.

تغییر

اگر این مطلب برای شما مفید بود آن را بادوستانتان به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

آیتم های مشابه

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *