گزارش کلاس کاربرد شخصیت شناسی با ابزار MBTI در فروش در شهر ساوه

گزارش کلاس کاربرد شخصیت شناسی با ابزار MBTI در فروش در شهر ساوه

گزارش کلاس کاربرد شخصیت شناسی با ابزار MBTI در فروش در شهر ساوه

کلاس کاربرد شخصیت شناسی با ابزار MBTI در فروش و ارتباط با مشتریان در روز هفتم اسفندماه ۱۳۹۵ به همت موسسه آموزشی کسب و کار پیشروان ساوه به مدیریت مهندس پرویز امیرحسینی با موفقیت برگزار شد.

شخصیت شناسی با ابزار MBTI

یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت در فروش بحث ارتباط درست و مناسب با مشتریست و در در ارتباط با مشتری موضوع شناختهای سه گانه فروش بسیار مهم است.

در بحث فروش سه شناخت اساسی و پایه ایی داریم :

  1. شناخت از خود
  2. شناخت از مشتری
  3. شناخت از بازار و رقبا

کاربرد شخصیت شناسی با ابزار MBTI کمک زیادی به شناخت از خودمان و در مقابل آن شناخت از افراد دیگر ، خانواده ، دوستان و مشتریان ما خواهد داشت.

اینکه ما بتوانیم با روشهای ارتباطی مناسب با هر فردی ارتباط برقرار کنیم کمکیست که خودشناسی و شناخت دیگران برای ما دربر خواهد داشت. بعنوان مثال در MBTI دو ترجیح هم در افراد موضوع منظم بودن یا منعطف بودن است که البته در برخی از کتابها بجای منظم از واژه داوری کننده و بجای منعطف از واژه ادراکی نام برده شده است.

افراد منظم افرادی هستند که همه چیز باید برایشان قابل پیش بینی باشد ترجیح میدهند یک برنامه از قبل مشخص و برنامه ریزی شده باشد تا اینکه به یکباره وارد یک موضوع شوند اما در مقابل افراد منعطف نیاز دارند که در یک بازه زمانی آزاد به کارهایشان رسیدگی کنند ، اینگونه افراد توانایی این را دارند که بدون برنامه ریزی قبلی وارد مجلس یا میهمانی یا تفریحی شوند. بر عکس افراد منظم اگر شما به فرد منطعف فشار زمانی وارد کنید و برایش مهلت زمانی مشخص تعیین نمایید دچار فشار و استرس خواهند شد.

MBTI

با دانش MBTI ما اول از همه میتوانیم خودمان ، نیازها و نقاط قوت و نقاط ضعفمان را بهتر و بیشتر شناخته و درک کنیم و پس از شناخت مناسب به خود دیگران را بهتر بشناسیم و ترجیحات و نیازهای آنها را بهتر درک نماییم.

کاربرد شخصیت شناسی با ابزار MBTI

در این کارگاه آموزشی سه ساعته به موضوع مهم کاربرد شخصیت شناسی با ابزار MBTI در شناخت و ارتباط با دیگران و درنهایت ارتباط موثرتر و دقیقتر و شناخت بهتر مشتریان پرداختیم.

کاربرد MBTI

کارگاه کاربرد شخصیت شناسی با ابزار MBTI به همت موسسه کسب و کار پیشروان ساوه برگزار کننده دوره های یکساله نوابغ فروش و تربیت فروشندگان حرفه ایی برگزار شد. مهندس پرویز امیرحسینی مدیر یکی از بزرگترین و پرفروشترین نمایندگیهای چسب استان مرکزی میباشند. بنده و ایشان افتخار این را داشته ایم که از شاگردان دکتر محمود معظمی در موضوع فروش باشیم.

کاربرد شخصیت شناسی با ابزار MBTI

 

بیشتر بخوانید...  کار روانشناس گفتن حرفهای کارآمد است نه حرفهای شیک و جذاب و مردم پسند

همچنین جهت مطالعه بیشتر و آگاهی از کاربرد شخصیت شناسی با MBTi در فروش و ارتباط با مشتری پیشنهاد میکنیم مطلب زیر با عنوان گزارش کارگاه شخصیت شناسی با ابزار MBTIکه در شهر شیراز برای دانش آموختگان دوره نوابغ فروش شیراز برگزار گردیده بود را  مطالعه بفرمایید.

اگر این مطلب برای شما مفید بود آن را بادوستانتان به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *