کار روانشناس گفتن حرفهای کارآمد است نه حرفهای شیک و جذاب و مردم پسند

کار روانشناس گفتن حرفهای کارآمد است نه حرفهای شیک و جذاب و مردم پسند

کار روانشناس گفتن حرفهای کارآمد است نه حرفهای

شیک و جذاب و مردم پسند

روانشناس کارش گفتن کلام درست و کارآمد است نه بیان حرفهای جذاب و شیک و باب میل مراجع ، کار روانشناس القای امید و باورهای واهی و کاذب جهت دلخوش کردن مراجع یا کاسب کاری برای بازگشت او نیست که به دلخوشی او حرفهای قشنگ و زیبا بزند تا باز این مراجع بیاید و به پول پرداخت کند.

روانشناس حرف درست را به مراجع میزند حتی به قیمت اینکه مراجعش به این دلیل که تمایل دارد فقط حرفهای خوب و شادی آور و مثبت بشنود دیگر کارش را با او ادامه ندهد و دیگر قدم در مطب او نگذارد و به سراغ روانشناسی برود که باب دل او صحبت میکند.

روانشناس واقعیتها را به شما نشان میدهد

روانشناس واقعیتهای زندگی و شرایط مراجع رو به او نشان میدهد به او کمک میکند خطاهای فکری و الگوهای اشتباه رفتاری و تصمیم گیری خود را نگاه کند نه اینکه تفکر مثبت کاذب و انگیزشهای واهی به او القا کند .

 

بیشتر بخوانید...  گزارش کارگاه شخصیت شناسی با ابزار MBTI

روانشناس

 

امیدواهی و اشتباه به یک فرد دادن یعنی او را به سمت خودفریبی و انکار واقعیت تشویق کنیم .

کار روانشناس این نیست که به شما بگوید همه چیز خوب است و دنیا همیشه به کام شماست و تو هرچه بخواهی میشود و این دنیا فرش قرمز توست و تو فقط کافیست اراده کنی و بخواهی و کائنات و زمین و زمان دست بسته در خدمتگذاری تو حاضر میشوند و تو را به مقصد و مقصود نهایی میرسانند.

کار روانشناس این نیست که به شما بگوید سنگفرش هر خیابان از طلاست _ اتفاقا کار او این است که به شما یادآوری کند که برخی چیزها هم خوب نیست و همه خیابانها هم الزاما از طلا فرش نشده اند و گاهی مین ها و تله هایی طلانما وجود دارند که همه سرمایه تو و زندگیت را برباد میدهند پس باید مراقب باشی.

 

بیشتر بخوانید...  رادیو خودشناسی _ فایل صوتی چرا در آموزش عزت نفس بر واقعیت تاکید میکنیم.

روانشناس

 

 باید مراقب خطای دید خودت در تشخیص این سنگفرشهایی که با خوش خیالی و امیدهای واهی خودت ، بواسطه طرز فکر اشتباه در ذهنت تصور کرده ایی و شب و روز از این طلاهای جادویی تصویرسازی ذهنی هم میکنی باشی !!!!

مراقب اعتماد به نفس کاذبی که بخاطر عبارتهای تاکیدی اشتباه و خوش بینی کاذب داری باشی !!!!

 

همه چیز تفکر مثبت نیست !!!

روانشناس به شما میگوید که اگر قرار بود همه چیز با تفکرمثبت حل شود دیگر مطب روانپزشک و روانشناس در کار نبود _ دیگر افسردگی و اضطرابی در جوامع وجود نداشت و خطای شناختی و رفتار درمانی و شناخت درمانی وجود نداشت و نسخه تفکر مثبت و عبارتهای تأکیدی و تلقین را بعنوان درمان برای همه چیز و همه کس و برای تحول جهانیان صادر میکردند و رشته روانشناسی را به طور کل حذف میکردند.

روانشناس با واقعیتها کار دارد و گاهی واقعیت یعنی درک شرایط و پذیرش محدودیتها و توقف و سکون و ایستایی و یا حرکت به سمت عقب نه تلاش فرسایش وار و بی حساب و کتاب به سمت جلو و باز هم باختن به محاسبات اشتباه خود…

.

علی انصاری

.

.

 

بیشتر بخوانید...  چند نکته برای افزایش رضایت از زندگی و خوشبختی ( بخش اول )

تغییر

.

.

کمال گرایی

.

.

عزت نفس

اگر این مطلب برای شما مفید بود آن را بادوستانتان به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *